טיפ טיפה | צילום טיפות מים

אמנון זיו

הדגמה ב-Live לטכניקות ייחודיות לצילום טיפות.

בואו לראות כיצד ניתן להגיע באמצעות ציוד רגיל (ולא באמצעות מצלמות בעשרות אלפי שקלים) לצילומים מרהיבי עין של מים, טיפות, טיפות שמן, קוביות קרח וכדומה.
בואו ללמוד כיצד ניתן להקפיא כל תנועה באויר, במהירות של אלפית השניה ולקבל תוצאות מרהיבות, שלא ניתן להבחין בהן בעין רגילה!

 

צילום באמצעות רחפנים

שוקי אמזלג

בשלוש השנים האחרונות (ואולי אפילו יותר מזה), עשה השימוש ברחפנים קפיצת מדרגה משמעותית, גם מבחינת איכות הרחפנים וגם מבחינת כמות המתעניינים בתחום. כיום ניתן לראות רחפני צילום ברחפנים בכול מקום ולמגוון תחומים: צילום אירועים, שימושי אבטחה, צילומי אדריכלות, שימושים בטחוניים וכדומה, כאשר חלק מהתוצאות המתקבלות עוצרות נשימה.

ההרצאה תעסוק בסוגי הרחפנים וכיצד בוחרים את הרחפן המתאים לכם (צרכים, עלויות וכדומה), אילו היתרים נדרשים על מנת להעלות רחפן צילום לאויר (מצוות עשה ואל תעשה), טיפים בהפעלת רחפני צילום וכדומה.

 
 

רגע אמיתי

הסיפורים שמאחורי הקלעים

מיכל רותם

מאחורי כל תמונה יש סיפור מרתק.
“חיי מעולם לא היו כשם שהיו מרגע שקיבלתי את מצלמתי הראשונה״. מיכל רותם היא צלמת עיתונות ותיקה, שעבודותיה התפרסמו לאורך השנים בעיתון “העיר”, במוסף “7 ימים” של “ידיעות אחרונות”.
במהלך עבודתה צילמה מיכל אין ספור אישיויות מרתקות 
בעיקר של כוכבי הזוהר והתרבות המקומיים, אך גם של פוליטיקאים ואנשי רוח.

בהרצאה ישולבו הסיפורים שמאחורי התמונות עם טיפים חשובים לצילומי פורטרט.

  20 הנרשמים הראשונים יקבלו מתנה את הספר     ״רגע אמיתי״, ספר הצילומים של מיכל.  

* פרטים אודות הספר

צילום מחול

סדנה מעשית לצילום בלט

מנחה: יואב אלקובי

בואו להנות מסדנה מעשית לצילום מחול - והפעם, רקדנים ורקדניות בלט. הסדנה, בהנחיית יואב אלקובי, תאפשר לכם להתמודד עם הקפאה של תנועה, שימוש בתאורה רציפה וניצול האור והצללים להעצמת התנועה.  

אתם תביאו את המצלמות - אנחנו נביא את כל השאר: רקדנים מקצועיים, ציוד תאורה, בגדי ריקוד ונעליים וכמובן את המוסיקה מתאימה.

 שימו לב | מספר המקומות בסדנה מוגבל! 

לסרטון מהכנס הקודם

 

צילום ביוטי

איציק קנטי והדוגמנית חני פרי

במסגרת הדגמה חיה, תוכלו ללמוד מה בין צילום אופנה לצילום ביוטי? איך לצלם צילום "ביוטי" בדרך להפוך לתמונה בשער המגזין, שיקולי תאורה, זווית צילום וציוד וכו׳.

איציק קנטי, אחד מצלמי האופנה הוותיקים בארץ ומנהל המגמה לצילום במכללת מנטור, בסאשן צילום בהשתתפות דוגמנית העבר חני פרי.

 
 

היו היה פנס בודד - רישום באור

צילום בחשיפות ארוכות

יורם אשהיים

הכל חשוך והפנס מטייל ויוצר את התמונה.יורם אשהיים, מצלמי הפרסום הוותיקים בארץ, בהדגמה חיה של צילום בחשיפות ארוכות לשליטה מלאה בתאורה ויצירת אפקטים מיוחדים - בלי פוטושופ, בלי הדבקות רק עם פנס...

אכלו לי, שתו לי - שמירה על זכויות יוצרים

עו"ד אהוד צ'אושו

בהרצאה חשובה ומרתקת זו תקבלו תשובות לאין סוף שאלות שצלמים רבים מתחבטים בהם בעיקר במקרים שהם מעלים תמונה לאתר כלשהו או לרשת החברתית: מהן זכויות יוצרים? מה מעניקות זכויות היוצרים בפועל (הזכות לעשות שימוש והזכות למנוע שימוש)? מי הבעלים בזכות היוצרים, היוצר או הלקוח? המעביד או העובד? והאם יש דבר כזה ״בעלות בצוותא״? האם מותר להשתמש ביצירה שנוצרה עבור לקוח אחד בעבודה עבור לקוח אחר?, ומה לגבי השראה ממקורות אחרים (מהי העתקה מהותית?) ועוד ועוד. בנוסף ינסה עו״ד אהוד צ׳אושו להסביר כיצד ניתן להגן מראש על היצירה ובאילו דרכים פרקטיות (סימון היצירה, הוספת שם היוצר ליצירה וכדומה).

 
 

תמונת שער - טכניקות מתקדמות לעיבוד פורטרט

יגאל לוי

איך הופכים את השכנה שממול לנערת שער.
יגאל לוי, אחד המרצים הוותיקים במנטור ושותף לכתיבתה של סדרת ספרי מתכונים לפוטושופ (Photoshop CookBook), בהרצאה מרתקת אודות ריטושים, טשטושים, חידודים וריפודים - כל מה שצריך לדעת בעיבוד וטיפול בתמונה המיועדת לפוסטר או לשער הקידמי של המגזין.

סדנה מעשית לצילום מריחה והקפאה של תנועה

אמנון זיו

בואו להנות מסדנה מעשית ליצירת אפקטים מדהימים ביופיים. בואו ללמוד כיצד ניתן ללכוד תנועה שלמה של מחול בצילום בודד אחד.

אמנון זיו, מרצה וותיק לצילום ואחד המרצים במנטור, מציג את כיצד ניתן לשלב בין תאורה רציפה (למריחת התנועה) והבזקים של פלאש (להקפאת התנועה), על מנת לתת ביטוי מיוחד וציורי לתנועתם של רקדנים במרחב.

 שימו לב | על מנת להגיע לתוצאות מיטביות

מומלץ להצטייד בחצובה ! 

 
 

זהירות עדשה לפנייך - טכניקות מתקדמות בצילום

איציק קנטי

רגע לפני שאתם מושיטים את היד אל הארנק, כדאי לכם להירשם להרצאה של איציק קנטי, צלם וותיק ומנהל מגמת הצילום במנטור.

במהלך ההרצאה יוצגו טכניקות מיוחדות להשגת תוצאות מדהימות - והכל באמצעים פשוטים שנמצאים אצל רובנו מתחת לאף או באחת המגירות בחדר העבודה.

בנוסף, יוצגו בהרצאה גם שיטות להפקת אפקטים מיוחדים וזאת באמצעות שינוי ההגדרות במצלמה.

ענין של פרופורציות -
צילום מיניאטורות

אמנון זיו

אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים, על אחת כמה וכמה כשמדובר בדמויות מיניאטוריות אנושיות להפליא (בגובה 2 ס"מ), שעוצבו ביד אומן ונצבעו בעבודת נמלים של ממש!

החיבור של מיניאטורות עם פריטים מחיי היום היום, מעניק להן משמעות חדשה, משעשעת ומעוררת מחשבה ומאפשר לנו להסתכל על העולם מפרספקטיבה שונה לחלוטין.
השימוש במצלמה מאפשר לנו להבחין בפרטים ובדקויות, שקשה להבחין בהם בעין רגילה, וכך לברוא לנו עולמות חדשים ומרתקים!

במהלך ההרצאה נתוודע לעולם המיניאטורות, יוצגו טכניקות מיוחדות ליצירת האשליה ועבודות של צלמים מובילים בתחום.

 

צילום ספורט מוטורי

תומר פדר

תומר פדר, מצלמי הסטילס המובילים בארץ בתחום  צילום מוטוריקה וצילום אקסטרים, צלם וותיק במגוון מגזיני רכב בארץ בהרצאה מרתקת על תחום הצילום המוטורי: כיצד ניגשים לצילום מגזיני בהיבט רכב (זוויות וקונספט), קשיים בצילום רכב (דינמיות, מהירויות גבוהות), הכל אודות הסכנות שאורבות למצולם ולצלם, איך מוציאים את המיטב מכל לוקיישן, איך שולטים בתאורה וכדומה.

במהלך ההרצאה שתלווה בעשרות תמונות ודוגמאות מכתבות, יוצגו גם טכניקות להדגשת דינמיות ותנועה, זוויות צילום מיוחדות, צילום חזיתי מול צילום צידי (Paning), שימוש בתאורה טבעית ומלאכותית, איך מתמודדים עם נושא הפוקוס ובאיזה ציוד מומלץ להשתמש.

 

מה חדש בלייטרום CC

ערן בורוכוב

כל כך הרבה חידושים - כל כך מעט זמן...

ערן בורוכוב, אחד ממחברי המדריך המלא לתוכנת Lightroom, מציג את כל החידושים של גרסת CC.

אפשרויות חדשות לניהול מאגרי תמונות במודל הספרייה (Library), מערכת זיהוי פנים משודרגת, יצירה ושימוש בפרופילי צבע ובהגדרות (Presets), מגוון חידושים ושידרוגים בקטגוריית  Develop, כולל אפשרויות חדשות למיזוג תמונה לפנורמה ול-HDR, ועוד כמה הפתעות בעיצוב אלבום תמונות (Book), יצירת מצגות (SlideShow), כלים ומכוונים חדשים.

בקיצור, מי שרוצה להיות מעודכן - שיגיע...

 

צילום פורטרט

אופיר אייב

המשימה הפעם: צילום פורטרט (דיוקן) בשילוב של תאורה טבעית/אור חלון עם תאורה מלאכותית שנוצרת באמצעות אביזרי צילום ״קלאסיים״.
מה זה צילום דיוקן טוב? איך משלבים בין התאורות על מנת להעביר רגש ו/או אוירה והאם אפשר באמצעות טכניקות תאורה פשוטות גם להעביר מסר?  בואו להינות מהרצאה/ הדגמה מעשית של אופיר הייב, צלם סטודיו מקצועי ובעל נסיון רב בצילום פורטרטים.

 

סדנה מעשית לצילום

תצוגת אופנה 

מנחה: איציק קנטי

מתי בפעם האחרונה יצא לך לצלם תצוגת אופנה?במסגרת שיתוף פעולה בין fa29, המכללה לעיצוב אופנה למכללת מנטור, אנו מקיימים, זו השנה הרביעית ברציפות, תצוגת אופנה בה יופיעו על המסלול שבנינו במיוחד, מספר דוגמניות מסלול עם שלל תלבושות פרי עבודתן של הסטודנטים והסטודנטיות במכללה. את סדנת הצילום ינחה איציק קנטי, צלם אופנה וותיק ומנהל המגמה לצילום במנטור.

 שימו לב | מספר המקומות בסדנה מוגבל!